اما و اگرهای خرید بلیط چارتر


بهترین زمان برای خریداری بلیط چارتر
همان‌طور که اشاره شد بلیط چارتر زمانی ارزان‌‌تر می‌شود که به موعد پرواز نزدیک می‌شویم و بلیط‌ها هنوز فروخته نشده‌اند. اما در شرایطی که بلیط‌ها به خوبی به فروش می‌روند کاهش قیمت بلیط خارجی چارتر، کمتر است. در نتیجه در زمان‌هایی که رفت و آمد زیاد است و بلیط‌ها سریع‌تر فروخته می‌شوند، بلیط‌های چارتر چندان ارزان نیستند. بنابراین اگر قصد دارید برای سفرتان بلیط ارزان چارتر بیابید، زمان‌های پرسفر (مانند تعطیلات) را برای خرید انتخاب نکنید. ضمناً اگر گه‌گاه به سایت‌های خرید آنلاین بلیط مانند علی‌بابا سر بزنید، به مرور زمان درمی‌یابید که بلیط چارتر به چه مقصدی و در چه زمان‌هایی ارزان‌تر است.

مسیرهای بلیط چارتر
بلیط چارتر را ممکن است در هر مسیری بیابید اما با توجه به ویژگی‌های این نوع بلیط، در مسیرهای پرتردد خواهان بیشتری دارد. ضمن اینکه در اصل، در مسیرهای پرتعدد است که می‌توان از قابلیت‌های بلیط چارتر استفاده کرد. یکی از مسیرهای پرتردد و پرطرفدار بلیط چارتر داخلی، مسیرهای منتهی به مشهد است، مثل تهران-مشهد، اصفهان-مشهد، شیراز-مشهد و …

علاوه بر این کیش هم یکی از مسیرهایی است که بلیط خارجی چارتر فراوانی برایش وجود دارد؛ مخصوصاً اگر در زمان تعطیلات باشیم یا در مواقعی که آب و هوای کیش دلپذیر است.

نکته مهم درباره خرید بلیط چارتر
یکی از موضوعاتی که درباره خرید بلیط خارجی چارتر باید به آن توجه کنید، زمان خرید بلیط است. ممکن است گاهی اوقات پیشنهادهای قیمتی بسیار خوبی را برای مقاصد مختلف دریافت کنید؛ برخی از این نوع بلیط‌های چارتر به دلیل نامناسب بودن زمان و شرایط به فروش نرسیده‌اند و حالا قیمت‌شان پایین آمده است. مثلاً در فصول سرد سال ممکن است بلیط‌های ارزان‌ قیمتی برای مقاصد سردسیر بیابید؛ طبیعی است که اکثر افراد این زمان را برای سفر انتخاب نمی‌کنند و شما هم اگر می‌خواهید سفر خوبی داشته باشید و خوش بگذرانید نباید چنین سفر و بلیطی را انتخاب کنید. در واقع هر ارزانی خوب نیست!
از سوی دیگر در موارد بسیاری مشاهده شده که بلیط چارتر رفت برای یک مقصد با قیمت بسیار ارزان پیدا می‌شود اما ممکن است برای چند روز بعد نتوانید بلیط چارتر یا بلیطی با قیمت مناسب در مسیر برگشت بیابید. بنابراین تا مطمئن نشده‌اید که بلیط برگشت با قیمتی منطقی نیافته‌اید، بلیط چارتر ارزان قیمت در مسیر رفت را نخرید.

 

برچسب ها: معیارهای تعیین قیمت بلیط هواپیما , خرید بلیط هواپیما , قیمت بلیط هواپیما , خرید بلیط خارجی , خرید بلیط ارزان قیمت هواپیما , رزرو بلیط ارزان هواپیما ,

[ بازدید : 165 ]

[ يکشنبه 29 مهر 1397 ] 10:39 ] [ رضا رمضانی ]

[ ]

ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]