همه چیز درباره‌ی حمل و نقل عمومی در آنتالیا

هر روز دو خط اتوبوس از دو مبداء اصلی متفاوت مسافران را به فرودگاه آنتالیا می‌برند و بالعکس از فرودگاه به سطح شهر برمی‌گردانند. می­توانید برای تهیه بلیط اینترنتی هواپیما می توانید از سایت ما خرید خود را انجام دهید. 

خط ۶۰۰: اتوبوس‌های شماره‌ی ۶۰۰ از پایانه‌ی اصلی اتوبوس‌های آنتالیا (اتوگار otogar) هر یک ساعت یک بار طبق جدول زیر به سمت فرودگاه با خرید بلیط قطار حرکت می‌کنند. در فرودگاه نیز همین اتوبوس‌ها مسافران را بعد از طی ایستگاه‌های مختلف به اتوگار برمی‌گردانند.

عکس

خط ۸۰۰: در منطقه‌ی لارا نیز اتوبوس‌های شماره ۸۰۰ هر دو ساعت یک بار به فرودگاه و مسیر برعکس مسافران را جابه‌جا می‌کنند.

اتوبوس‌

در سراسر آنتالیا شبکه‌ی گسترده‌ای از ایستگاه‌های اتوبوس‌ وجود دارد که دسترسی به مناطق مختلف را آسان می‌کنند. هر مسیر یک نام دارد که با ترکیبی از حروف الفبا و عدد مشخص می‌شود و معمولا نام مسیر روی شیشه‌ی جلو و عقب اتوبوس درج می‌شود، آن‌هم به صورتی که برای مسافران با بلیط ارزان هواپیما داخل ایستگاه قابل خواندن باشد.

کرایه‌ی اتوبوس‌ها را با کارتی به نام آنتالیا کارت می‌پردازند و رانندگان پول نقد قبول نمی‌کنند. آنتالیا کارت را از بعضی دکه‌ها و سوپرمارکت‌ها می‌توانید بخرید و به دفعات متعدد آن را شارژ کنید. اگر کارت نداشتید، می‌توانید سوار شوید و از راننده یا مسافران بخواهید برای شما کارت بکشند و شما مبلغش را به آن‌ها پرداخت کنید.

نقشه‌ی تمام خطوط اتوبوس، ایستگاه‌های هر خط و زمان حرکت هر خط را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید.

در ترکیه به مینی‌بوس‌ها و ون‌هایی که مسافران را در خطوط مختلف جابه‌جا می‌کنند دلموش می‌گویند. آنتالیا هم شبکه‌ی وسیعی از دلموش دارد. در هر نقطه‌ای از شهر می‌توانید دلموش‌ها را به راحتی پیدا کنید. معمولا پشت شیشه‌ی جلوی این دلموش‌ها نام مسیر ترددشان را می‌نویسند. در ترکیه کرایه‌ی دلموش‌ها را بعد از سوار شدن و قبل از رسیدن به مقصد حساب می‌کنند.

تراموا

آنتالیا دو خط تراموا نیز دارد. بیشتر جاذبه‌های اصلی این شهر در مسیر تراموا قرار دارند. تراموا هر نیم ساعت یک بار حرکت می‌کند و در حال حاضر (۲۰۱۷ میلادی) کرایه‌ی ان ۲ لیر است. در تصویر زیر می‌توانید ایستگاه‌های دو مسیر تراموا را ببینید.

اتوبوس دریایی از آنتالیا به کمر

اتوبوس‌دریایی هر روز از اسکله‌ی کاله‌ایچی در آنتالیا به کمر و بالعکس حرکت می‌کند. این اتوبوس دریایی مانند کشتی‌های استانبول پرتعداد نیستند و هر روز فقط دوبار مسافران را جابه‌جا می‌کنند.

ساعت حرکت از آنتالیا به کمر: ساعت‌های ۹ صبح و ۱۶ بعدازظهر

ساعت حرکت از کمر به آنتالیا: ساعت ۱۰:۳۰ صبح و ۱۷:۳۰ بعدازظهر

قیمت بلیط این مسیر ۱۰ لیر است و حدود ۴۰ تا ۴۵ دقیقه نیز طول می‌کشد.

 

منبع: خرید اینترنتی بلیط هواپیما

 

برچسب ها: بلیط هواپیما ,

[ بازدید : 24 ]

[ دوشنبه 1 مرداد 1397 ] 15:08 ] [ رضا رمضانی ]

[ ]

ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]